«  Листопад 2017  »

Ігровий стретчинг

Вправи ігрового стретчингу ” Підводне життя ”

Підготовча робота:Перегляд мультфільму про морське дно

( пропоную дітям уявити себе морськими мешканцями )

Мета: сприяти розвитку гнучкості тіла, збільшення рухливості суглобів та розтягування м’язів, зміцнення хребта; ознайомити дітей з вправами ігрового стретчингу; знижувати напруження м’язів всього тіла, виховувати любов до мешканців морського дна.

- Для того щоб уявити себе морськими мешканцями потрібно виконати                       деякі вправи, зарядку.

Розминка в русі

Ходьба звичайна

Біг

Ходьба

ходьба на носочках , на пяточках ,

Приставним кроком правим і лівим боком

1.               піднімання рук через сторони

2.                колові оберти головою

3.                рухи руками вперед назад рухаючи плечі

4.                присідання в пліє, руки в сторони

( пропоную дітям уявити себе морськими мешканцями )

Морська зірка

В. п. — лежачи на животі; руки й ноги розведені в сторони. 1-2-3 — підняти руки і ноги над підлогою, прогнутися, затриматися в такому положенні на 3 с. 4 — повернутися у в. п.

Примітка. Піднімаючи руки і ноги, слід намагатися не згинати їх; голову тримати прямо, не опускати.

Дельфін В.п. — лежачи на животі; з’єднані ноги випрямлені; прямі руки витягнуті вперед, кисті з’єднані в «замок». 1-2-3 — прогнутися, підняти руки й ноги над підлогою. 4 — повернутися у в. п.

Примітка. Піднімаючи руки і ноги, намагатися тримати їх випрямленими; дивитися на кисті рук.

Морський коник

В.п. — сидячи навпочіпки; ноги разом, п’яти торкаються підлоги; пальці витягнутих вперед рук зчеплені в «замок», опущені вниз; тулуб злегка нахилений уперед; голова опущена.

■                   — повільно піднятися й випрямити ноги, тулуб залишити нахиленим.

■                   — одночасно випрямити тулуб і підняти прямі руки вгору, розгорнути долоні.

■                   — руки опустити через сторони вниз.

■                   — повернутися у в. п. Примітка. Вправа готує хребет до подальшого навантаження. Обов’язково слід стежити за тим, аби діти не відривали п’яти від підлоги.

Краб

В.п. — «поза прямого кута»; ноги разом; руки в упорі ззаду.

■                  — притягнути стопи до себе.

■                  — зовнішню частину стопи опустити на підлогу, п’яти разом.

■                  — носки наблизити один до одного, п’яти залишити разом.

■                  — повернутися у в. п.

Примітка. Вправа сприяє збільшенню рухливості суглобів ніг.

Рибка

В.п. — лежачи на животі, ноги зведені разом; руками впертися в підлогу на рівні грудей.

■                  — випрямити руки, підняти голову.

■                  — подати вперед груди, живіт — на підлозі. У такому положенні прогнутися наскільки мож- ливо, закинувши голову трохи назад, зафіксувати позу. 3-4 — повернутися у в. п. Примітка. Вправа виконується в повільному темпі. Сприяє розтягуванню прямих м’язів преса, підвищенню внутрішньочеревного тиску. У результаті посилюється приплив крові, що насичує відповідні органи живильними речовинами та киснем. Допомагає долати скутість і деформації хребта. Корисна для мигдалин: поліпшується надходження до них крові, що робить їх стійкішими до застудних захворювань

Морська хвиля

В.п. — «поза прямого кута»; ноги разом; руки в упорі ззаду.

1                  — підняти прямі ноги на 45° та описати ними «вісімку».

2                  — в.п.

Примітка. Вправа сприяє зміцненню кістково-м’язової системи.( Пропоную малятам заплющити очі і уявити себе тим мешканцем який найбільше сподобався)

Повільна музика для релаксації.