«  Жовтень 2017  »

Історія садочка

Історія дошкільної освіти селища Недригайлів сягає своїм корінням в далекі  післявоєнні роки ХХ століття.

Документальним підтвердженням того, що в селищі Недригайлів в післявоєнні роки існували ясла, а потім і дитячий садок, є книга наказів Недригайлівських ясел, розпочата 30 березня 1951 року та книга наказів Недригайлівського дитячого садка, розпочата 13 квітня 1953 року.

Згідно наказу №2 від 9 квітня 1951 року Недригайлівські ясла розпочали свою  роботу, до них було зараховано 5 чоловік.

Дитячий садок селища Недригайлів був одногруповим і розміщувався  в пристосованому приміщенні по вул.Шевченко 38. Завідуючою в ньому була з  1953 року по 1957 рік  Гринь Катерина Панасівна. 1 травня 1957р. завідуючою Недригайлівським дитячим садком було призначено Євтушенко Ніну Іванівну.

В той час в дитячому садку налічувалося 30 дітей різного віку від 3-х до 6-ти років та працювало 4 чоловіки: завідуюча, вихователь, кухар  та няня, яка також виконувала і обов"язки пралі.

Новою сторінкою в історії дошкілля  Недригайлова стало відкриття в липні 1965 року сучасного приміщення дитячого садка.

З усіх будинків сюди було перевезено меблі, посуд, іграшки, м’який інвентар. Для дітей старшої та  підготовчої  груп завезли двохярусні ліжка. Перед відкриттям обладнали ігрові майданчики для кожної вікової групи. В цьому ж 1965 році в новозбудоване приміщення дитячого садка були переведені також ясла. Ними завідувала в той час Топоркова Євдокія Прокопівна.

Згідно нових штатів, які були розраховані на 140 дітей, в дитячому садку працювали завідуюча, вісім вихователів, старша медична сестра,  чотири медичні сестри в ясельних групах, шість помічників вихователя, завгосп, рахівник та сторож. Пізніше, коли для завезення продуктів дитячий садок отримав машину, в штатний розпис ввели посаду водія.

З 1965 року на базі Недригайлівського ясла-садка протягом кількох років проводились двохтижневі семінари вихователів колгоспних дитячих  майданчиків. Під час таких семінарів вихователі ясла-садка ділилися своїм досвідом роботи з дошкільниками.

З 1972 по 1983 роки завідуючою Недригайлівським ясла-садком працює Назаренко Алла Іванівна. В цей час значна робота проводиться по оформленню групових кімнат, поповненню дошкільного закладу методичною літературою, наочними посібниками з різних розділів програми навчання та виховання дітей. Багато наочних посібників виготовлено руками вихователів: Курило Наталії Павлівни, Сокрути Катерини Михайлівни, Петренко Лариси Петрівни, Науменко Галини Дмитрівни, Касян Надії Федорівни, Баранець Лідії Олександрівни, Костюк Катерини Дмитрівни та інших.

З кожним роком  зміцнювалась матеріально-технічна база дитячого ясла-садка. Навчально-виховна робота проводилась на достатньому рівні. Вихователі велику увагу приділяли дошкільнятам в питанні підготовки до навчання в школі.  Взагалі вихователі та няні  стали "другими" мамами для дітлахів: чуйність, доброту  та любов відчували  вони від дорослих.

Розвитку особистості дитини приділяла увагу вихователь Баранець Лідія Олександрівна. Її вихованці мали розвинене зв’язне мовлення, стійкі культурно-гігієнічні навички, добре малювали, співали, танцювали. Високого рівня виконавської майстерності дітей навчала  на музичних заняттях музичний керівник Голуб Валентина Іванівна. Вихованці дитячого садка неодноразово брали участь у районних конкурсах дитячої творчості. Такі вихователі, як Петренко Лариса Петрівна, Кущ Галина Семенівна тримали тісний зв’язок з підшефним дитячим садком колгоспу ім.Дзержинського. Вихованці дитячого садка готували в подарунок вихованцям дитячого закладу іграшки-саморобки, виступали з концертами під керівництвом Пилипенка Михайла Макаровича.

Кожне покоління вихователів працювало  над зміцненням матеріальної бази закладу, впроваджувало в практику роботи з дошкільниками новітніх прогресивних технологій, удосконалювало  рівень навчально-виховної роботи з дітьми. За 40 років своєї роботи ряд працівників були відзначені державними нагородами: «Відмінник народної освіти»  Назаренко Алла Іванівна, Кліщенко Валентина Миколаївна, Баранець Лідія Олександрівна, Костюк Катерина Дмитрівна.

Педагог, вихователь... Історія цієї професії дуже давня, але досі залишається новою та незвіданою. Про вихователів дитячого садка слід вести окрему розмову, бо вони першими прокладають дитині шляхи до знань, добра, краси. віри, надії та любові.

Чим можна виміряти педагогічну майстерність вихователя? Може кількістю вихованців, які ставши справжніми людьми, несуть по світу добро сердець і красу від щедрої любові своєї виховательки?

Дитячий садок - це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись, якщо дитина живе з честю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться знаходити у світі любов. Створити такий світ можуть тільки справжні майстри.