«  Грудень 2018  »

Сторінка практичного психолога

Нємцева Світлана Миколаївна - практичний психолог
            Нємцева Світлана  Миколаївна працює на посаді практичного психолога  Недригайлівського дошкільного навчального закладу  ясла-садок «Барвінок» з 2007 року. За результатами атестації встановлено кваліфікаційну категорію "Спеціаліст другої категорії".
  Свою роботу на посаді практичного психолога  спрямовує на  розвиток психічного, психологічного та морально-духовного  здоров’я дитини, підвищення психологічної культури учасників освітньо – виховного процесу, профілактики ризикової поведінки, формування здорового способу життя. Для цього  Світлана Миколаївна  проводить психодіагностику  дітей, індивідуальну корекційно-відновлювальну роботу з дітьми, консультації для батьків та педагогічних працівників.
   З 2011 року працює над методичною проблемою «Розвиток мілкої моторики руки, як фундамент для повноцінного розвитку особистості», відповідно даної теми зібрала та систематизувала відповідний теоретичний та практичний матеріал.

ОДИН ДЕНЬ – БЕЗ НОТАЦІЙ

(поради батькам)

1. Будіть дитину спокійно; коли вона прокинеться, мусить побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос. Не підганяйте зранку, не смикайте по дрібницях, не дорікайте за помилки і через необачність, навіть якщо "вчора попереджали ".
  2. Не квапте, вміння розрахувати час – ваше завдання, і якщо це вам погано вдається, то провини дитини в цьому немає.
  3. Не виряджайте дитину до дитячого садка чи школи без сніданку, їй потрібно багато попрацювати.
  4. Не прощайтесь, попереджаючи та наставляючи: "Дивись, не пустуй", "Поводь себе добре", "Щоб сьогодні не було поганих оцінок" т.п. Побажайте успіху, знайдіть декілька ласкавих слів. У дитини попереду важкий день.
  5. Зустрічайте дитину після дитячого садка чи школи спокійно, не обрушуйте на неї тисячу питань, дайте розслабитись (пригадайте, як ви самі почуваєтесь після важкого робочого дня, багатогодинного спілкування з людьми). Якщо ж дитина занадто збуджена, якщо бажає поділитися чимось, не відмахуйтесь, не відкладайте на потім, вислухайте, це не забере багато часу.
  6. Якщо бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтесь, нехай заспокоїться, тоді і розповість усе сама.
  7. Вислухайте зауваження вихователя чи вчителя, не поспішайте влаштовувати допит і постарайтеся, щоб ваша розмова з дорослими відбувалася без дитини.
  8. У спілкуванні з дитиною намагайтесь уникати умов: "Якщо ти зробиш, то..." Інколи умови стають нездійсненними і не залежать від дитини, і ви можете опинитися в дуже складній ситуації.
  9. Знайдіть (постарайтеся знайти) протягом дня хоча б півгодини, коли ви будете належати тільки дитині, не відволікаючись на домашні справи, телевізор, спілкування з іншими членами родини. В цей момент найважливіше справи дитини, радості, невдачі, турботи.
  10. Віднайдіть єдину тактику спілкування усіх дорослих у сім'ї з дитиною, свої суперечності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без неї. Якщо щось не виходить, порадьтеся з вихователем, лікарем, психологом, не вважайте зайвою літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
  11. Будьте уважними до скарг дитини на головний біль, втому, поганий стан. Найчастіше це об'єктивні показники втоми, складності навчання.
  12. Запам'ятайте, що навіть "зовсім великі" діти (ми часто говоримо "Ти вже великий" 7 – 8 – річній дитині) дуже люблять казку перед сном, пісеньку і ласкавий дотик. Це все заспокоює їх, допомагає зняти напругу, яка накопичувалась за день, і спокійно заснути. Намагайтесь не згадувати перед сном неприємностей, не з'ясовувати стосунки. Завтра новий день, і ми повинні зробити все можливе, щоб він був спокійним, добрим і радісним.

перейти за посиланням: План проведення тижня толерантності

перейти за посиланням: Формування психологічної готовності дитини до навчання

перейти за посиланням:  Освітньо-психологічний тренінг "Наш курс на сталий розвиток"