...


Календар
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 366
Нашому сайту
Вхід
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Червень » 7 » Щорічний звіт
11:10
Щорічний звіт

Звіт керівника  Недригайлівського дошкільного навчального закладу перед педагогічним колективом і громадськістю за 2012-2013 н.р.  

  

 В 2012-2013 навчальному році в  Недригайлівському дошкільному навчальному закладі       "Барвінок” нараховувалося – 199 дітей. із них дітей раннього віку – 35 , дошкільного віку - 164. Мережа закладу складалася з 7 вікових груп постійного перебування та двох груп короткотривалого перебування. Це дало змогу охопити 75 % дітей дошкільною освітою.

  Робота педагогічного колективу була спрямована на виконання Законів України "Про освіту ”, "Про дошкільну освіту ”, "Про мови ”, «Про охорону дитинства», БКДО,  положення «Про атестацію педагогічних працівників», Базової програми розвитку дитини «Я у Світі», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», на розв`язання цілей і завдань оновлення системи дошкільного виховання.

Впродовж 2011-2012 навчального року діти, які не відвідували дошкільні заклади були охоплені соціально-педагогічним патронатом. Педагоги провели роз'яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти. Це дало можливість 100% охопити дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою. 29 та 31 травня відбувся випуск дітей старшого віку, 51 дитина піде  до школи, всі вони  під час проходження обстеження на предмет готовності до навчання в школі показали високий і достатній рівень підготовки.

 Завдяки творчому, неформальному підходу педагогів до своєї справи в садочку було створено таке розвивальне середовище, яке максимально забезпечило умови для того, щоб діти успішно набували тут навичок практичного життя, збагачували свій індивідуальний досвід, розвивали загальні здібності: розумові, комунікативні, організаторські, конструктивні тощо. Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом.

         Відповідно до штатного розкладу в ДНЗ працює 43 працівники, з них  18 педагогічних працівників ; 16 мають вищу спеціальну освіту, 4 – вищу кваліфікаційну категорію, 2 вихователі – методисти, 2 – старші вихователі.

     Організація харчування дітей відбувається відповідно до нормативно-правових документів з питань організації харчування дітей:

-                  Закону України «Про дошкільну освіту»;

-                  Закону України «Про дитяче харчування»;

-                  Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»; 

-                   Наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2005 р. № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».

 В дошкільному закладі витримується 3-разовий режим харчування. Для організації раціонального харчування в ДНЗ складається примірне двотижневе меню на зимово-весняний та літньо-осінній періоди року, яке погоджується із санітарно-епідеміологічною службою і затверджується керівником навчального закладу. Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби медпрацівником. Продукти харчування в ДНЗ  постачають  підприємці , з якими укладені угоди, та погоджені з райСЕС: сумський молочний комбінат, Томенський завод продовольчих товарів, ФОП Постіл . Кононенко, Шолудько, Придуха. Відповідно рішення сесії Недригайлівської селищної ради  вартість харчування в день орієнтовно становить 22 гривні, але в зв’язку із використання овочевої продукції, яка нада батьками безкоштовно та закупівлею значної частини продуктів безпосередньо від виробника фактична вартість харчування становить 13,5 грн. в день, з яких 50% сплачує бюджет селищної равди і 50% - батьки. Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно, вартість харчування дітей з багатодітних сімей зменшена на 50%.

Технологічне та холодильне обладнання у робочому стані.  Влітку 2012 року було проведено ремонт електроплит та електродуховок, що дало можливість цілий рік проводити випічку пирогів безпосередньо в закладі. Працівники харчоблоку мають спеціальну освіту та 5 та  4 тарифний розряд. Періодично проводиться атестація робочих місць.
 Щорічно робочою групою, створеною наказом по ДНЗ, з метою соціального захисту дітей проводиться вивчення стану утримання, умов виховання, навчання та медичного огляду дітей пільгових категорій.

У 2012-2013 н. р. в ДНЗ виховується

 -         6 дітей з багатодітних сімей

-                  49 дітей виховується в неповних сім’ях;

-                   26 дітей виховуються одинокими матерями;

-                  3 дитини під опікою;  

            Усі ці діти проживають у нормальних побутових умовах. 
Робота педагогічного колективу була скоординована таким чином, щоб якомога глибше проникнути у якість навчально-виховного процесу, зосередити зусилля на вдосконалення його змісту, підвищити фахову, науково-теоретичну та професійну майстерність педагогів. Педагогічний колектив працездатний, ініціативний.

Методична робота з педагогічними кадрами здійснювалась на підставі вивчення результатів навчально-виховного процесу, а також з урахуванням якісного складу працівників та результатів їх діагностування. Протягом року усі педагоги приймали активну участь у методичних заходах, які проводились в дошкільному закладі та місті. Вихователі підвищували свою майстерність на семінарах, педрадах, у школі педагогічної майстерності, майстер-класі, методоб`єднаннях, з допомогою вивчення методичної літератури. 
На високому рівні було підготовлено і проведено  майстер класи вихователем з фізичного виховання Новгородцевою Світланою Володимирівною.

Узагальнили досвід роботи вихователів Псарьової Т.В. та Глущенко Л.В. з художньо – мовленевого розвитку дітей «Маленькі співрозмовники», розпочали вивчати досвід вихователя Поддячої Н.О.   «Впровадження ідей національного виховання С. Русової в практику роботи  з дітьми  дошкільного віку.» Ніна Олександрівна прийняла участь у районному та  стала лауреатом обласного турів  конкурсу «Вихователь року – 2013».

 Головним нашим завданням було максимально забезпечити умови для особистісного розвитку дітей. Цю роботу ми здійснювали за такими напрямками: -      організація життєдіяльності дошкільників відповідно до вимог Програми; формування їх життєвої компетентності; -      використання інноваційних технологій, інтерактивних методів організації буття дошкільників; -      оздоровлення дітей за системою здоров'єзберігаючих технологій. 

Педагоги створили позитивну психологічну атмосферу у групах, прихильно ставляться до дитини, щоб вона мала відчуття захищеності, знала любов і турботу. Головна для нас цінність – дитина. 

Педагоги заохочували, підтримували та позитивно оцінювали конструктивні самостійні намагання дитини, висловлювали довіру до її можливостей, спонукали спостерігати, розмірковувати, досліджувати, діяти відповідально, чинити по совісті. Все це сприяло формуванню у вихованців елементарної дитячої картини світу, цілісного її образу, компетентної поведінки.

 Вся робота була спрямована на охорону життя та здоров’я дітей. Дана проблема вирішувалась через організацію різноманітних форм роботи з дітьми, батьками з питань щодо виховання  у дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я, впроваджуючи інтеграційні методи оздоровлення. Використання нестандартних прийомів, сучасних технологій, а саме: психогімнастики, релаксації, масажів, вправ на корекцію дихання, емоційних ігор допомогло нормалізувати емоційний стан дітей. Використання таких прийомів позбавило агресії, стресів, почуття тривоги, суму, стабілізувало настрій дитини, упевненість у собі, довіру до навколишнього світу, людей.

Систематично проводилася робота з профілактики дорожньо-транспортного травматизму, вихователі поступово ускладнювали програмові вимоги, враховуючи здібності та вік дітей. Значне місце відводили практичним формам навчання: спостереженню, екскурсіям, цільовим прогулянкам. Проводили тематичні заняття в групах, закріпляючи знання отримані в різних видах діяльності.

 Про те протягом 2012-2013 н.р.  в дошкільному навчальному закладі допущено 2  випадки травмування дітей та 5 випадки травмування дітей у вдома. Кожен випадок травматизму аналізується, щоб попередити подальші випадки травмувань. Так причиною указаних випадків травмування дітей у побуті стала необачність батьків. З батьками були проведені бесіди з метою розширення знань про ігри дітей на вулиці та вдома, дотримання правил безпечної поведінки в іграх з іншими дітьми та тваринами.

У лютому  2013 р. на  загальних батьківських зборах  було розглянуто питанняодним з питання « профілактики жорстокого поводження з дітьми».
  За 2012-2013 н.р. у ДНЗ не було зафіксовано випадків жорсткого поводження з дітьми у родинах. Робота по впровадженню державної мови велась на достатньому рівні, педагоги широко використовували досвід А. Богуш, Н. Гавриш. Систематично проводились українські народні свята, розваги, конкурси українських пісень та казок, виставки. Підсумковий моніторинг результативності роботи педагогів засвідчив значні якісні зрушення в інтелектуально-мотиваційній структурі діяльності вихованців.

На кінець року діагностичні результати такі: розділи програми з математики, грамоти, образотворчого мистецтва, ознайомлення з навколишнім, природою, мовного спілкування – були виконані. Діти навчилися самостійно мислити, робити висновки та узагальнювати, виявляти прості закономірності. 

Проблема наступності ДНЗ та школи вирішувалась природно без збитку для здоров’я і психологічної адаптації до нових шкільних умов, в результаті проведеної роботи в системі дошкільний садок – школа – батьки. В

Випускників закладу  підуть до  недригайлівської СЗОШ , що допоможе уникнути труднощів в період адаптації до умов шкільного навчання.

За період 2012-2013 н.р. ДНЗ відвідували 62 дитини  6-ти річного віку. До школи вступить 52  дітей.

З метою підготовки ДНЗ до літнього оздоровлення дітей проведена робота: - видано наказ; - проведено інструктажі; - підготовлені аптечки; - відремонтовано, пофарбовано та виготовлено нове обладнання на дитячих ігрових майданчиках за рахунок батьків. 
Щоб запобігти нещасним випадкам та професійним захворюванням відбувається контроль за дотриманням працівниками вимог з охорони праці під час виконання ними робіт певного виду або за певною професією. Вимоги визначені інструкціями праці, які затверджені керівником. 

В ДНЗ створені належні, безпечні і здорові умови праці відповідно до Закону України від 21 листопада 2002 р. № 229-ІV «Про охорону праці». Випадків травмування працівників ДНЗ під час роботи у 2011-2012 роках не було. 

В 2012-2013 навчальному  році  дошкільний навчальний заклад працював над вирішенням  таких завдань:

1. Реалізація нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти.

2. Забезпечення рівних стартових можливостей  для дошкільного віку через використання  різних форм  надання освітніх послуг ( організація груп короткотривалого перебування).

3. Удосконалення  роботи щодо  збереження та зміцнення  фізичного,  психічного і духовного здоров’я дітей,  забезпечення належного психологічного супроводу, наступності  в роботу з дітьми старшого  дошкільного віку та  учнями перших класів.

4.  Систематизація роботи  з організації  ігрової діяльності дітей дошкільного віку.

 5.Продовження роботи по впровадженню  системи профільного   навчання з художньо – мовленевої діяльності «Маленькі  співрозмовники».

За підсумками навчального року ці завдання виконані. Спланована робота на наступний навчальний рік.

Матеріальна база ДНЗ у задовільному стані. Оснащення усіх приміщень відповідає нормативним вимогам. Технічне становище будівлі задовільне. В усіх групах зробили частковий ремонт за рахунок батьків. Виготовили ігрове обладнання на ігрових майданчиках, пофарбували павільйони, розбили нові квітники, городи. Провели заміну ламп освітлення у всіх вікових групах.

 Частково відремонтували та пофарбували металеву огорожу ДНЗ, паркан.

В 2012 році розпочалися роботи по утепленню фасаду дошкільного навчального закладу та заміни вікон. На 1 січня 2013 року ці роботи не були завершені, але в червні 2013 року ця робота буде відновлена і завершена згідно плану на 01.08.2013 року. Проведені роботи дали відчутний ефект у створенні комфортних умов для дітей і впершу чергу – забезпечення належного температурного режиму.

В лютому 2013 року було запущено в дію котельну на твердому паливі, що дало змогу за два місяці зекономити близько 20000 грн, та працювати в автономному режимі ( не залежно від газу)  в будь- який період року.

У січні 2013 року заклад був підключений до мережі Інтернет, в лютому  створено сайт дошкільного закладу, який на обласному рівні зайняв третє місце  у всеукраїнському конкурсі – огляді    на кращий інтернет – сайт дошкільного закладу. За підсумками рейтингового оцінювання роботи дошкільних навчальних закладів за І півріччя 2012 року  заклад зайняв перше місце, за ІІ півріччя – 3 місце.

Виконуючи обласну програму «Дитячі меблі» у 2012 - 2013  навчальному році було придбано шкафи – стінки у всі вікові групи дошкільного закладу:  дві – за кошти кандидата в депутати Верховної   Ради Саєнко О.І., дві – за кошти обласного бюджету і одну за благодійні батьківські кошти.  Розроблена програма   заміни дитячих  меблів закладу до 2015 року, яка поки що успішно виконується.  

Спланована  також робота по підготовці дошкільного закладу до нового навчального року. Крім проведення поточного ремонту групових та службових кімнат, планується завершити роботи по утепленню фасаду закладу, обладнання котельні на твердому паливі,  заміна огорожі дошкільного закладу, будівництво літніх павільонів на групових площадках.

2013- 2014 навчальний рік – рік проходження закладом державної експертизи – атестації.

Вірю, що спільними зусиллями ми  підготуємо і матеріальну базу і освітній  процес  та отримаємо гідну оцінку своєї роботи від регіональної експертної ради.

 

 

Переглядів: 2052 | Додав: nadyakovaleva | Рейтинг: 3.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: