«  Січень 2014  »

Головна » 2014 » Січень » 13 » Спільні турботи
Спільні турботи

Особливо актуальним є питання щодо забезпечення наступності та взаємодії між дошкільною та початковою ланками освіти. Головною умовою забезпечення наступності у вихованні і навчанні є спрямованість педагогічного процесу дошкільного навчального закладу і початкової школи на всебічний розвиток особистості дитини. 3 огляду на це необхідний зв'язок програм, методів і форм навчання в дошкільному навчальному закладі та початковій школі, що   передбачає зорієнтованість і вихователів дошкільних закладів, і вчителів початкової школи на сумісну діяльність з дітьми, яка враховує вікові особливості розвитку дитини, спонукає її до творчого самовиявлення, зберігає унікальність і самобутність певного періоду дитинства, забезпечує безкризовий перехід дошкільника у позицію особистості другого дитинства і водночас віддзеркалює розвивальний характер освіти.

Щороку проводимо різноманітні методичні заходи активними учасниками яких є педагоги нашого закладу та Недригайлівської СЗОШ, педагогічні ради, тренінги, методичні наради тощо. Вони спрямовані на подальше вдосконалення теоретичної і практичної підготовленості педагогічних працівників відповідно до сучасних наукових досягнень, з урахуванням нових підходів до розвитку, виховання та навчання дітей. Доцільним є запровадження ділового співробітництва між педагогами дошкільних закладів і вчителями початкових класів з питань здійснення наступності. Нещодавно відбулось засідання педагогічної ради на тему: «Мовленнєва готовність дитини до школи: складова успішного навчання» на якому були розглянуті такі питання:

-   сучасні підходи до мовленнєвого розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, показники мовленнєвої підготовки;

-       психологічні аспекти мовленнєвого розвитку дитини;

- особливості роботи по формуванню комунікативної компетенції дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Переглядів: 215 | Додав: nadyakovaleva | Рейтинг: 5.0/2