«  Грудень 2014  »

Головна » 2014 » Грудень » 24 » Такий цікавий світ професій
Такий цікавий світ професій

Діти групи «Калинка» дізнаються багато цікавого  про професії людей   не лише зі слів, а й на конкретних життєвих прикладах. Кожен день вони мають можливість знайомитися з професіями найближчого оточення – вихователя, помічника вихователя, медичної сестри, кухаря, люблять наслідувати їхні дії. А під час проведення екскурсій до «Поліклініки», «Перукарні», «Пожежної частини» дошкільнята  мали можливість познайомитися з професіями: перукаря, швачки, регістратора, пожежника. Це сприяє формуванню позитивного ставлення дитини до праці дорослих, людини-працівника, майстра своєї справи, розумінню суспільно значущих мотивів праці, усвідомленому прилученню до трудової діяльності.

Спираючись на емоції дітей, бажання брати участь у житті і діяльності дорослих,  роз´яснюємо, що саме працею дорослих створені всі блага, які їх оточують, наголошуючи, що сенс праці полягає у створенні необхідних для людини благ і розвитку самої людини (інтелекту, умінь, сили, цілеспрямованості, волі).

Діти намагаються наслідувати працю дорослих під час творчих сюжетно-рольових ігор «у лікарню», «у поліклініку», «у сім’ю», «у магазин» та багато інших. Вихователі використовують різні прийоми для збагачення сюжету і змісту дитячої гри: спостереження, розглядання сюжетних малюнків на різні моральні теми з обговоренням «Як би ти вчинив?», читання художньої літератури, проведення бесід, дидактичних ігор «Кому, що потрібно для роботи?», «Відгадай, хто це виконує?», «Що як лікувати?», розігрування та розв’язвання різних проблемних ситуацій.

Переглядів: 197 | Додав: nadyakovaleva | Рейтинг: 2.7/3