«  Березень 2018  »

Головна » 2018 » Березень » 30 » Тиждень безпеки
Тиждень безпеки

Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе – означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше – безпечне. А найважливішою умовою безпеки маляти є прищеплення йому з самого раннього віку необхідних знань про безпечну поведінку.

З 26 по 30 березня 2018 року у нашому «Барвінку» проведено «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності». Метою проведення «Тижня знань з безпеки життєдіяльності » є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій.

Педагоги дошкільного навчального закладу провели різноманітні розваги, заняття, рухливі та дидактичні ігри, бесіди. Цікаві зустрічі та екскурсії під час яких діти ознайомились із правилами дорожнього руху, правилами пожежної безпеки, а також з правилами безпечної поведінки в побуті.

Під час проведення "Тижня знань з безпеки життєдіяльності" організована діяльність збагачуються сюжетно-ігровим змістом (групові ігри, виконання вправ загального характеру, ігри драматизації з музичним супроводом тощо).

Поряд із сюжетно-рольовими іграми, де діти вчаться орієнтуватись у світі природи, техніки, людей, значне місце при проведенні займають дидактичні ігри, що дозволяють більш спрямовано керувати поведінкою
дітей. Ігровий характер таких занять забезпечується введенням елементів сюжету, яскравістю та привабливістю матеріалів та постановкою завдань. Вихователі вчать дітей знаходити істину шляхом запрошення їх до обговорення та направленими питаннями підводять до відповіді.

Безпека – це не просто сума засвоєних дітьми знань, а вміння правильно поводитися в різних ситуаціях, обирати “здорову” їжу, не створювати конфлікти, в загалом взаємодіяти з довкіллям. Тому вихователі пропонували дітям застосовувати свої знання правил безпеки в різних видах діяльності, образотворчій, театралізованій, ігровій, фізичній.

Організовані моделювання ситуації “Прогулянка селищем” під час яких закріплювалися знання дітей про дію світлофора. А також закріпили поняття дорожнього руху, основні обов'язки пасажирів і пішоходів, а також їх права, правила дорожнього руху, правила перевезення людей, правила дорожнього руху в житлових зонах, а також правила дорожнього руху на велосипеді.Надзвичайно важливо, щоб змалку кожна людина засвоїла правила безпечної поведінки, аби в подальшому і сама не ставала винуватцем надзвичайних ситуацій і за потреби могла захистити себе та допомогти тим, хто поруч. Тому в нашому дитячому садочку пройшла зустріч з працівниками відділення внутрішніх справ, які провели з дітьми бесіду про правила безпеки на дорозі, а також розповіли про роботу ацівників служби.

Вихователі вікових груп активізували мислення та уяву дітей під час вивчення віршів та загадок на тему безпеки дитини. Вихователями дитячого садка проводяться щоденні «хвилинки безпеки», що включаються в різні режимні процеси, які допомагають закріплювати знання і вміння особистої безпеки дошкільнят. Закріплюють також з дітьми знання ними домашньої адреси, телефону, прізвища, імені та по батькові батьків.

Зацікавила малят і зустріч з командою, діти мали можливість спілкування із справжніми пожежниками, побачили демонстрацію спецодягу, обладнання пожежної машини, всі пристрої для пожежогасіння, а також закріпити правила безпечної поведінки з вогнем.

Для малят, які тільки починають жити, ці перші знання про безпеку можуть стати надійним фундаментом, на якому повинен будуватися світогляд особистості, готової до життя в безпечному світі. Хотілося б сподіватися, що набуті дітьми навички в реальному житті ніколи не стануть їм у нагоді!

Переглядів: 48 | Додав: nadyakovaleva | Рейтинг: 5.0/3