«  Листопад 2017  »

Головна » 2017 » Листопад » 15 » "У країні Етикету"
"У країні Етикету"
  • Етике́т ( — норми й правила, які відображають уявлення про гідну поведінку людей у суспільстві . У сучасному вигляді та значенні слово вперше було вжито при дворі короля Франції Людовіка XIV — гостям роздали картки (етикетки) з викладенням того, як вони мають поводитись; хоч певні зводи норм і правил поведінки існували вже з найдавніших часів .Сучасний етикет успадкував всі звичаї і досвід всіх народів світу з давніх часів до сьогодення. Культурна поведінка в своїй основі є всезагальною і дотримуватись її повинні не окремі особи, а все суспільство загалом. В кожній країні народ вносить свої виправлення і доповнення в етикет, що зумовлено соціальним, політичним, суспільним життям та специфікою історичного розвитку країни, походженню, традиціями та звичаями народу.Види етикету:
  • Мовний етикет
  • Столовий етикет
  • Весільний етикет
  • Етикет «вихідного дня» (театральний, концертний тощо)
  • Дипломатичний етикет
  • Професійний етикет (військовий, медичний, юридичний, сервісний тощо)
  • Телефонний етикет

Норми етикету є "неписаними", тобто мають характер певної своєрідної угоди між людьми, щодо дотримання певних стандартів поведінки. Кожна культурна людина повинна не тільки знати і дотримуватися основних норм етикету, але й розуміти необхідність існування визначених правил і взаємин між людьми. Манери людини є індикатором багатства внутрішнього світу людини, вони відображають моральний та інтелектуальний розвиток.

В сучасному світі культурна поведінка має дуже велике значення: вона допомагає встановлювати контакти між людьми, спілкуватись та створювати стійкі взаємини. В перід осінніх канікул у старшій групі «Калинка» пройшло свято «У країні Етикету». Вихователі групи Токаренко С.Г. , Постоєнко О.О., музичний керівник Прийма А.В. підготували неймовірне свято, де діти змогли показати свої таланти . Вкінці дітей чекав незвичайний сюрприз – подарунок який принесла Лялька Людмилка – ложки з іменем дитини.

Переглядів: 57 | Додав: nadyakovaleva | Рейтинг: 5.0/2